Yükselen İstanbul Gazetesi

ABD Başkanı Trump’ın Yemek Davetini Reddeden Başkan Erdoğan: “Görüşürüz” Dedi Ama Gitmedim

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu’nun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.Erdoğan ABD Başkanı Donald Trump’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasını da değerlendirerek, “Çelişkilerle doluydu, görüşleri tepki çekti” ifadesini kullandı. Erdoğan, Trump’ın kendisine “görüşürüz” dediğini ancak akşam yemeğine gitmediğini söyledi. “GÖRÜŞÜRÜZ DEDİ AMA AMA BEN AKŞAM YEMEĞİNE GİTMEDİM” Erdoğan sözlerine şöyle devam etti; “Öyle bir muhabbet havasında bir […]

ABD Başkanı Trump’ın Yemek Davetini Reddeden Başkan Erdoğan: “Görüşürüz” Dedi Ama Gitmedim
28 Eylül 2018 - 11:32 'de eklendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu’nun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.Erdoğan ABD Başkanı Donald Trump’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasını da değerlendirerek, “Çelişkilerle doluydu, görüşleri tepki çekti” ifadesini kullandı. Erdoğan, Trump’ın kendisine “görüşürüz” dediğini ancak akşam yemeğine gitmediğini söyledi.

“GÖRÜŞÜRÜZ DEDİ AMA AMA BEN AKŞAM YEMEĞİNE GİTMEDİM”

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

“Öyle bir muhabbet havasında bir karşılaşma oldu. ABD yönetiminden o malum kişiler de vardı yanında. Mike Pence olsun, Mike Pompeo olsun… Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Bolton oradaydı. Sonra hanımefendi Trump oradaydı. ‘Görüşürüz’ dedi ama ben akşam yemeğine gitmedim.

“MASASINDA SİSİ VARDI ONUN İÇİN O MASAYA GİTMEM SÖZ KONUSU OLAMAZDI”

Malum aile fotoğrafı oluyor bu toplantılarda. Öğlen yemeğinde malum yan yana masalardaydık. Onun masasında Mısır Devlet Başkanı Sisi vardı, onun için zaten o masaya gitmem söz konusu olamazdı, arkadaşlara bunu söyledik. Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’la bol bol Suriye meselesini konuşma fırsatını bulduk ve oradan ayrılıp diğer görüşmelerimize geçtik.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER