logo

reklam

Çavuşoğlu: “Müttefike ve olgunluğa yakışmayan gereksiz tavır!”

indirABD’nin Türkiye’ye Seyahat Uyarısına Çavuşoğlu’ndan İlk Tepki: Gereksiz!

ABD’nin Türkiye’ye seyahat uyarısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Müttefike ve olgunluğa yakışmayan gereksiz tavır!” sözleriyle tepki gösterdi.

son-dakika-abd-nin-turkiye-ye-seyahat-10448551_3146_oABD’nin Türkiye’ye seyahat uyarısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan sert tepki geldi. Uyarıyı eleştiren Çavuşoğlu, “Türkiye, ABD’den daha az güvenli bir ülke değildir. Hatta Türkiye, ABD’den çok daha güvenli bir ülkedir. Son seyahat uyarısı gibi, bir müttefike ve olgunluğa yakışmayan gereksiz tavırlarla uğraşmamamız lazım.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’de Los Angeles’ta Başkonsolos Kemal Arıkan’ın şehit edildiği yere çelenk bıraktı ve daha sonra gazetecilerin ABD’nin seyahat uyarısıyla ilgili sorularını cevapladı.

“GEREKSİZ TAVIRLARLA UĞRAŞMAMIZ LAZIM”

Bakan Çavuşoğlu, “Önceden vize sorunu vardı. Onu aştık. Tillerson ile bölgesel konuları konuşuyoruz. Son seyahat uyarısı gibi, bir müttefike ve olgunluğa yakışmayan gereksiz tavırlarla uğraşmamamız lazım.” dedi.

“TÜRKİYE ABD’DEN ÇOK DAHA GÜVENİLİR”

 Türkiye’nin ABD’den çok daha güvenli bir ülke olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, “ABD’deki saldırılara baktığımızda Türkiye’nin ABD’den çok daha güvenli olduğunu görüyoruz. Ağırladığımız turistler tatilini yaptı ve güvenli bir şekilde ülkelerine döndü. ABD’den gelmek isteyen çok turist var. Vize işlemleri tekrar uygulamaya geçtikten sonra o kadar çok Amerikalı teşekkür etmiş ki. ABD vatandaşlarını neden kısıtlamaya çalışıyorsun?” diye konuştu.
Share
609 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.