Yükselen İstanbul Gazetesi

Gökçek’e Yakın Kaynaklardan İlk Açıklama: MHP’nin Teklifini Geri Çevirmez

Adı 31 Mart 2019’da düzenlenmesi planlanan yerel seçimlerde MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gündeme gelen Melih Gökçek’e henüz resmi bir adaylık teklifi söz konusu değil. GÖKÇEK’E YAKIN KAYNAKLAR: GERİ ÇEVİRMEZ Uzun yıllar AK Parti-MHP işbirliğini savunan Gökçek’in seçim sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret edip tebrik ettiğini hatırlatan kaynaklar, “Başkanın (Gökçek) MHP’nin […]

Gökçek’e Yakın Kaynaklardan İlk Açıklama: MHP’nin Teklifini Geri Çevirmez
24 Ekim 2018 - 15:19 'de eklendi.

mhp-nin-teklifine-ilk-yorum-yakinindaki_11365394_97Adı 31 Mart 2019’da düzenlenmesi planlanan yerel seçimlerde MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gündeme gelen Melih Gökçek’e henüz resmi bir adaylık teklifi söz konusu değil.

GÖKÇEK’E YAKIN KAYNAKLAR: GERİ ÇEVİRMEZ

Uzun yıllar AK Parti-MHP işbirliğini savunan Gökçek’in seçim sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret edip tebrik ettiğini hatırlatan kaynaklar, “Başkanın (Gökçek) MHP’nin aday gösterme hazırlığından haberi yok. Gönüllerinden geçeni söylemişler. Bir görüşme talebi gelirse Sayın Gökçek bunu geri çevirmez. Ama adaylık teklifi durumunda tavrı ne olur bunu şimdiden söylemek mümkün değil” değerlendirmesinde bulundu.

SEÇİMİ KAZANMASI ZOR

Kulislere göre; MHP’nin Ankara’da Gökçek’i aday göstermesi durumunda partinin oyları artsa da belediye başkanlığı seçimini alma ihtimali çok mümkün görünmüyor.

CHP’NİN ŞANSINI ARTIRIR

Gökçek’in MHP adaylığının CHP’ye kazandıracağı yorumları yapılırken, bu tablonun AK Parti ile MHP’nin Ankara’da yeniden işbirliği için zorlanmasına yol açabileceği konuşuluyor. Eğer yeni bir işbirliği söz konusu olursa burada da Gökçek’e bir kez daha adaylık yolu açılmasının sürpriz olmayabileceği ifade ediliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER