Yükselen İstanbul Gazetesi

İttifak Dediğin Aleni Yapılır

Başbakan, AK Parti-MHP İttifakıyla İlgili Konuştu: İttifak Dediğin Aleni Yapılır AK Parti ve MHP arasındaki ittifakla ilgili konuşan Başbakan Yıldırım, “İttifak dediğin aleni yapılır. Gizli saklı ittifak yapmaya kalkmasınlar, vatandaş bunu yemez.” dedi. Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Pursaklar Merkez Camii’nde kılmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Yıldırım, AK Parti ve MHP arasındaki ittifak için, “Biz de ittifaka olumlu […]

İttifak Dediğin Aleni Yapılır
12 Ocak 2018 - 22:04 'de eklendi.

Başbakan, AK Parti-MHP İttifakıyla İlgili Konuştu: İttifak Dediğin Aleni Yapılır

AK Parti ve MHP arasındaki ittifakla ilgili konuşan Başbakan Yıldırım, “İttifak dediğin aleni yapılır. Gizli saklı ittifak yapmaya kalkmasınlar, vatandaş bunu yemez.” dedi.

1794090_940x531Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Pursaklar Merkez Camii’nde kılmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Yıldırım, AK Parti ve MHP arasındaki ittifak için, “Biz de ittifaka olumlu bakıyoruz. Bir partinin listelerinden seçime girmek değil, amblemlerini muhafaza ederek seçime gitmelerine yönelik düzenlemeye sıcak bakıyoruz” diye konuştu. Yıldırım ayrıca, “İttifak dediğin aleni yapılır” dedi.

AK PARTİ-MHP İTTİFAKI

Görüşülen husus çok açıktır. MHP’nin sayın Genel Başkanı’nın daha önce net bir şekilde açıkladığı gibi 2019’da yapılacak seçimde aday çıkarmayacakları, ittifak olursa da olmazsa da sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığını destekleyeceklerini ifade ettiler. Biz de ittifaka olumlu bakıyoruz. Bir partinin listelerinden seçime girmek değil, amblemlerini muhafaza ederek seçime gitmelerine yönelik düzenlemeye sıcak bakıyoruz. Komisyonun görevi bunun detaylarını konuşmak.

 “İTTİFAK DEDİĞİN ALENİ YAPILIR”

İttifak dediğin aleni yapılır. Biz bunun için düzenleme de yapıyoruz. Gizli saklı ittifak yapmaya kalkmasınlar, vatandaş bunu yemez. Biz ülkemiz üzerinde emelleri olanların emellerine hizmet edecek hiçbir parti ile ittifak yapmayız. Doğal kenetlenme falan bunlar zırvadır. İtttifak aleni olur.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN ‘HÖH’ SORUŞTURMASI

Halkın ne zaman hareket edeceği 15 Temmuz’da belli olmuştur. Ülke tehlikedeyse, Meclis, hükümet tehdit altındaysa halk zaten durumdan vazife çıkarıp gereğini yapıyor. Bunun dışında oluşumların bizden müsamaha görmesi söz konusu değildir.

“ANKARA, WASHINGTON VE NEW YORK’TAN DAHA GÜVENLİDİR”

Bunlar güzel şeyler değil. ‘Türkiye güvenli ülke değil’ algısı oluşturmak hem haksızlıktır hem de ABD-Türkiye ilişkilerine olumlu katkısı olmaz. Ankara, Washington ve New York’tan daha güvenlidir. Ankara ne kadar güvenliyse Washington o kadar güvenli. İstanbul ne kadar güvenliyse New York o kadar güvenli. Seyahat yasağı koymak çözüm değil. Küresel teröre karşı daha fazla birlik gerek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER