Yükselen İstanbul Gazetesi

Kaşıkçı Cinayeti Soruşturmasında Konsolokluktaki Kuyu İçin Arama İzni Çıktı

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, emniyet güçlerinin Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu bahçesindeki kuyuda arama yapmasına izin çıktı. Öğlen saatlerinde verilen bilgiye göre, Suudi yetkililerin arama yapılması için izin vermediği belirtilmişti. KONSLOSLUK BİNASI VE KONUTUNDA DELİL ARAMASI YAPILDI Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Suudi gazeteciKaşıkçı’nın 2 Ekim’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndaöldürülmesine ilişkin yürütülen […]

Kaşıkçı Cinayeti Soruşturmasında Konsolokluktaki Kuyu İçin Arama İzni Çıktı
24 Ekim 2018 - 15:38 'de eklendi.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, emniyet güçlerinin Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu bahçesindeki kuyuda arama yapmasına izin çıktı. Öğlen saatlerinde verilen bilgiye göre, Suudi yetkililerin arama yapılması için izin vermediği belirtilmişti.

KONSLOSLUK BİNASI VE KONUTUNDA DELİL ARAMASI YAPILDI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Suudi gazeteciKaşıkçı’nın 2 Ekim’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndaöldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili yeni detaylara ulaşıldı.Soruşturmalar kapsamında, emniyet güçleri konsolosluk binası ve konutunda delil araması yaptı.

KUYUDA ARAMA YAPILMASINA İZİN ÇIKTI

Kaşıkçı’nın ölümüne ilişkin yürütülensoruşturma kapsamında, emniyet güçlerinin Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu bahçesindeki kuyuda arama yapmasına izin çıktı.

ARAMA YAPILMASINA İZİN VERİLMEMİŞTİ

Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Cemal Kaşıkçı’dan, 2 EkimSalı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nagittikten sonra bir daha haber alınamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiğibaşkonsolosluktan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, binada aynı saatlerde 2uçakla İstanbul’a gelen, aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudivatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerininbelirlendiği kaydedilmişti.

Konuyla ilgili Türk ve Suudi Arabistanlı yetkililerden oluşan ortakçalışma kurulmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamındagörevlendirilen bir başsavcıvekili ile bir savcı koordinesinde, konsoloslukbinası ile Türkiye’den ayrılan Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosu Muhammedel Uteybi’nin konutunda inceleme yapılmıştı.

Suudi Arabistan yönetimi, 20 Ekim’de, Cemal Kaşıkçı’nın konsoloslukbinasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü açıklamıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER