logo

reklam

Devletimizin aldığı her kararın yanındayız.Canımızla, malımızla tüm değerlerimizle,dualarımızla.

köşe yazısı son haliUyumazlar,dinlenmezler,vatanı,milleti,bayrağı, tüm kutsal değerlermiz için kendilerini  feda ederler.” Bizler yataklarımızda rahat uyurken, TSK ve Emniyet mensupları, dağlarda sokaklarda bizim huzur ve güvenliğimizi sağlamak için uyumuyor, dinlenmiyor. Zor doğa şartları da, kısıtlı imkanlarla görevlerini yapıyor. Onların ki öyle bir sevda ki, kara sevda sonunda Şehadet var. Vatanı savunmayı öğrenirler kendilerini savunma mecburiyetinde kaldıklarında Orantısız güç olur adı.

Kafalarına yedikleri taşlar demokrasinin gereği,namusunu korudukları hainin namlusundan kalleşçe çıkan kurşun şehadetleri olur.Birçok  kararmış hayat kalır geride.Daha adı konulmamıştır kundaktaki bebesinin,daha nikahı kıyılmamıştır,Yavuklusu Ayşenin. Adı unutulur zamanla ,Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganıyla göndeririz son yolculuğuna.Bir kaç damla göz yaşıdır götürdükleri.

Sonra Kurtlar vadisinin vadisinde kaybolur, Cemilenin gözyaşlarıyla hıçkırıklara boğulur, kanuninin haremiyle teselli buluruz. Oysa öyle bir zaman geçmiştir ki…

Tv ekranlarında birçok babayiğit belirir. Hepsi meğerse terörü çözermiş. Göbeklerini aşır, bıyıklarını sıvazlar. Harita da bilmedikleri yerlerle ilgili ahkam keserler. Lafontenden masallar dinleriz saatlerce, ayakta uyur gideriz. Kimin neye, kime hizmet ettiği bellidir aslında. Susarız.

öğrenemedik …Mutluluğumuz, huzurumuz için hayatları pahasına görev yapan o insanların arkasında dimdik durmayı… Onların savunmasız kaldıkları yerde onları savunmayı… yeri geldiğinde onlara bir kez olsa da siper olmayı. Pinokyonun burnu gibi uzadı gitti hayat. İnandığımız her şey tek tek avuçlarımızın içinden uçup giderken, sustuk…

Öyle bir zaman geçmiş ki, Unuttuk toprak altında binlerce kefensiz yatanı…

Şimdi Arfinde Suriyenin içinde Pkk,Pyd,işid ve onların işbirlikçileriyle zor doğa koşullarında mücadele ediyor mehmedim.İçerde ve dışarda hainler boş durmuyor.Bizde susmayalım, durmayalım.Mehmedimizin ve devletimizin yanında olalım.

Biz devletimizin aldığı her kararın yanındayız.Canımızla, malımızla tüm değerlerimizle,dualarımızla. Kefenimizde yanımızda korkmuyoruz terörden o hainlerden.

 

 

 

Etiketler: » »
Share
21168 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.