Yükselen İstanbul Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stokçulara Karşı Vatandaşa Çağrı Yaptı: Fiyat Farklarını Zabıtaya İletin

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, ekonomiye ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunurken iş dünyasına seslendi ve “Stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz. Yasaların bize yüklediği görev sebebiyle gereğini yaparız” dedi. Alışılmadık fiyat farklarıyla ilgili vatandaşa çağrıda bulunan Erdoğan, “Ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin. Buradan belediye başkanlarımıza da sesleniyorum. Zabıtalarınızı hassas olmaya teşvik […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stokçulara Karşı Vatandaşa Çağrı Yaptı: Fiyat Farklarını Zabıtaya İletin
02 Ekim 2018 - 14:00 'de eklendi.

parti-grubundan-vatandaslara-cagri-gorurseniz_11289937_94Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, ekonomiye ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunurken iş dünyasına seslendi ve “Stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz. Yasaların bize yüklediği görev sebebiyle gereğini yaparız” dedi. Alışılmadık fiyat farklarıyla ilgili vatandaşa çağrıda bulunan Erdoğan, “Ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin. Buradan belediye başkanlarımıza da sesleniyorum. Zabıtalarınızı hassas olmaya teşvik edin. Ciddi oynamalar, stoklar varsa, bunların stoklarını basmak bizim de devlet olarak milletimizin haklarını koruma bakımından görevimizdir.” dedi.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

“STOKLARA VE STOKÇULARA FIRSAT VERMEYECEKSİNİZ”

Yeni yönetim sistemine göre hazırladığımız ilk bütçeyi 2 hafta sonra Meclis’e gönderiyoruz. Yeni bütçeyle ekonomimizi faiz-kur-enflasyon şer üçgeninden kurtararak yeniden ülkemizi büyümeye kavuşturmaya kararlıyız. Bu dalgalanma dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Sabırlı olacaksınız, ancak stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz.

 

“STOKÇULAR BELİRLENİRSE GEREĞİNİ YAPARIZ”

Eğer stokçular belirlenirse kimse kusura bakmasın biz de gereğini devletin, yasaların bize yüklediği görev sebebiyle adımımızı atar gereğini yaparız. Stoklarını basmak, devlet olarak milletimizin haklarını korumak adına görevimizdir.Faiz-kur-enflasyon saldırısına en iyi cevabı işlerimize dört elle sarılarak verebiliriz. Hamd olsun ihracatta büyük bir rekor kırıldı. Yürütme ve yasama organları olarak ortaya koyacağımız kararlılıkla bunların üstesinden geleceğiz. 

“ÜRÜNLERDE FİYAT FARKLARI VARSA HEMEN BELEDİYE ZABITALARINA İLETİN”

Marketlerde şurada burada, sizler işi en yakın teftiş eden insanlarsınız. Gerçekten alışılmadık şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin. Buradan belediye başkanlarımıza da sesleniyorum. Zabıtalarınızı hassas olmaya teşvik edin. Ciddi oynamalar, stoklar varsa, bunların stoklarını basmak bizim de devlet olarak milletimizin haklarını koruma bakımından görevimizdir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER