Yükselen İstanbul Gazetesi

Erdoğan’dan Meral Akşener’e Sert Sözler: Utan Utan!

Mardin mitinginde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e “Meral Hanım benim HDP’lilere terörist dediğimi söylüyor. Utan utan! Avukatlarımı görevlendirdim” diyerek çıkıştı. 7 Mart 2019 Perşembe 15:11 Seçim çalışmaları kapsamında Mardin‘de vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Lideri Meral Akşener‘i sert sözlerle eleştirdi.  Akşener için “Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP‘ye oy veren Kürtleri terörist […]

Erdoğan’dan Meral Akşener’e Sert Sözler: Utan Utan!
07 Mart 2019 - 15:21 'de eklendi.

Mardin mitinginde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e “Meral Hanım benim HDP’lilere terörist dediğimi söylüyor. Utan utan! Avukatlarımı görevlendirdim” diyerek çıkıştı.

7 Mart 2019 Perşembe 15:11

Erdoğan'dan Meral Akşener'e Sert Sözler: Utan Utan!

Seçim çalışmaları kapsamında Mardin‘de vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Lideri Meral Akşener‘i sert sözlerle eleştirdi. 

Akşener için “Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP‘ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor, bu yalana başvurdular.Aynısı Meral Hanım da yapıyor. Utanmadan sıkılmadan, benim Denizlili kardeşlerime terörist dediğimden bahsediyor. Utan, utan” diyen Erdoğan, “Avukatlarımı görevlendirdim” şeklinde konuştu. 

Erdoğan’ın konuşmasının satır başları:

“Bütün kavimlerin, inançların, renklerin birlikte yaşadığı Mardin’in gönlümüzde ayrı bir yeri var. Gelin Mardin’in bu geçmişini parlak bir gelecekle buluşturalım. Kardeşliğimizi en yükseğe çıkaralım.

Son 17 yılda Mardin’e 28 katrilyon liralık yatırım yaptık. Bu teröristlerin desteklediği HDP ile olmuyor. Bunlar buralarda belediye başkanlığı yapmadı mı? Kayyuma devrettikten sonra şu Mardin’in çehresi nasıl değişti biliyorsunuz değil mi? Millet bahçesini de yaptık mı? Terör örgütünün desteklemiş olduğu HDP’li belediyeler çukur kazdılar. İş makineleriyle kanal açtılar. Niçin, benim vatandaşıma hayatı zehrettiler. Yaşam hakkını elinden aldılar. Birçoğunu öldürerek onlara hayatı dar etmenin maalesef şu şehirlerde acımasız imtihanını verdik.

“ENDÜSTRİ BÖLGESİ İLAN EDİYORUZ”

Mardin’i geçtiğimiz sene 710 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Huzur ortamı sürdükçe Mardin’in otelleri konakları turistle dolup taşmaya devam edecektir. Yeter ki bu terör örgütünü şehrimize yaklaştırmayalım. Mardin’i endüstri bölgesi olarak ilan ediyoruz. Yüksek katma değerli üretim Mardin’in gücüne güç katacak.

ERDOĞAN’DANAKŞENER’E: UTAN, UTAN!

Biz ülkemizi kardeşlikle, birlikle, beraberlikle güçlendirmek istedikçe birileri bölücülüğü içimize sokmaya çalışıyor. 1984 yılından beri eylemler gerçekleştiren bir terör örgütü var. Bu örgüt başta Kürt kardeşlerim olmak üzere ülkemize ve milletimize zarar vermiştir. Askerimizin, polisimizin, korucularımızın karşısında tutunamayanlar silahsız vatandaşlarımıza etmediklerini bırakmamıştır.

Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP’ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor, bu yalana başvurdular. Aynısı Meral Hanım da yapıyor. Sen ne terbiyeden muafsın. Utanmadan sıkılmadan, benim Denizlili kardeşlerime terörist dediğimden bahsediyor. Utan, utan. Avukatlarımı da görevlendirdim. Benim Denizlili kardeşlerim nasıl hitap ettiğimi biliyor. İnşallah 31 Mart bunların sonu olacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER