logo

03 Nisan 2020

Haziran’da liglerin başlayacağını ümit ederim

Haziran’da liglerin başlayacağını ümit ederim

“HİÇBİR ZAMAN LİGİ TESCİL ETMEYİ DÜŞÜNMEDİK”

Şanslı bir ülkeyiz. Neden? Almanya, İngiltere’yi, İspanya’yı düşünürseniz, bizim sadece 8 maçımız var. Bir de kupamız var. Ayrıca Başakşehir’in Avrupa Ligi’nde maçı var. Baktık yine şartlar kötü, Temmuz’un başında başlasak dahi Ağustos’un ortalarında ligimizi tamamlayabiliriz. Tabii ki bu tamamlama şartları, o günkü mayıstaki şartlara bakacağız. Belki seyircili, belki seyircisiz oynatacağız. Hiçbir zaman ligi tescil etmeyi düşünmedik. Ana hedefimiz ligleri seyircili veya seyircisiz olarak sonlandırmaktır.

“OLAĞANÜSTÜ BİR DURUMDAYIZ”

FIFA çalışıyor bu konuda, henüz karara varmış değiller. Bildiğimiz kadarıyla, Mayıs sonunda sözleşme bitse dahi, sezonun bitimiyle ancak sözleşme tamamlanıyor. Genelde ligler mayıs sonunda bitiyordu. Bugün, olağanüstü bir durumdayız. Onun için hem UEFA hem FIFA hem biz masaya yatıracağız. Bununla ilgili bir karara varacağız.

KULÜPLERİN MALİ YAPISI KONUSU

18 Süper Lig kulübünden, hemen hemen 8’i yapılandırma yaptılar. Hiç mali sıkıntısı olmayan kulüplerimiz var. Bu, olağanüstü bir durum. Yapılandırma yapılan dönemdeki şartlar gibi değil. Gelirler düştü, futbol oynanamıyor, transfer dönemi geliyor. Bence yeni bir mali yapılandırmanın gerekli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yapılandırma yapan bankalarımız da böyle düşünüyordur diye tahmin ediyorum. Evvela hedefimiz, dünyanın başına bela olan koronavirüsün hakkından gelmek. Düzlüğü görmemiz lazım. Kimse düzlüğü göremiyor

Nihat Özdemir: Haziran'da liglerin başlayacağını ümit ederim

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.