Yükselen İstanbul Gazetesi

İzmir’deki Tekne Faciasında Sağ Kurtulan Kadın, Gece Yarısı Jandarmaya Koştu

İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı. Bir kişinin sağ kurtulduğu faciada 4 kişinin cesedine ulaşılırken, 30 kişinin kayıp olduğu bildirildi. JANDARMA KOMUTANLIĞI’NA GİDEREK YARDIM İSTEDİ 35 kişinin bulunduğu tekneden 1 kişi kurtulabildi. Dün saat 23.54’te, üzerinde can yeleği bulunan ve bütün kıyafetleri ıslak olan Irak uyruklu bir kadın Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek yardım istedi. Iraklı kadın, saat […]

İzmir’deki Tekne Faciasında Sağ Kurtulan Kadın, Gece Yarısı Jandarmaya Koştu
10 Ekim 2018 - 15:05 'de eklendi.

İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı. Bir kişinin sağ kurtulduğu faciada 4 kişinin cesedine ulaşılırken, 30 kişinin kayıp olduğu bildirildi.

JANDARMA KOMUTANLIĞI’NA GİDEREK YARDIM İSTEDİ

35 kişinin bulunduğu tekneden 1 kişi kurtulabildi. Dün saat 23.54’te, üzerinde can yeleği bulunan ve bütün kıyafetleri ıslak olan Irak uyruklu bir kadın Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek yardım istedi. Iraklı kadın, saat 20.00 sıralarında bir tekne ile toplam 35 kişi denize açıldıklarını söyledi.

ARAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Denize açıldıktan kısa bir süre sonra teknelerinin su alarak battığını ve kendisinin denizde sürüklenerek Kuyucak Plajı’ndan karaya çıktığını, diğerlerinin ise kaybolduğunu anlattı. Bunun üzerine, kayıp olan kaçak göçmenlerin bulunması için Sahil Güvenlik tarafından 1 korvet, 2 bot, 1 uçak ve 1 helikopter görevlendirilerek denizde arama çalışmalarına başlandı.

 

 

4 GÖÇMENİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Jandarma ve emniyet birimleri de karada arama kurtarma çalışması yaptı. Yapılan arama kurtarma çalışmalarında, 2’si karada, 2’si denizde olmak üzere toplam 4 kaçak göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp olduğu değerlendirilen diğer 30 kişinin bulunması için ise arama kurtarma çalışmaları sürüy

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER