Yükselen İstanbul Gazetesi

Putin, Rus Mariya Butina’nın ABD’de Tutuklandığını Duyunca Tüm İstihbarat Başkanlarını Topladı

Rusya Lideri Putin, Mariya Butina’nın ABD’de eğitimini bitirmesinden sonra Rusya adına ajanlık yaptığı suçlamasıyla tutuklandığını öğrenince bütün istihbarat başkanlarını topladığını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mariya Butina’nın ABD’de yüksek lisans eğitimini bitirmesinden kısa süre sonra Rusya adına ajanlık yaptığı suçlamasıyla tutuklandığını öğrenince bütün istihbarat başkanlarını topladığını söyledi. “BÜTÜN İSTİHBARAT BAŞKANLARIMA ONUN KİM OLDUĞUNU SORDUM” REKLAM Rusya İnsan […]

Putin, Rus Mariya Butina’nın ABD’de Tutuklandığını Duyunca Tüm İstihbarat Başkanlarını Topladı
12 Aralık 2018 - 11:58 'de eklendi.

Rusya Lideri Putin, Mariya Butina’nın ABD’de eğitimini bitirmesinden sonra Rusya adına ajanlık yaptığı suçlamasıyla tutuklandığını öğrenince bütün istihbarat başkanlarını topladığını söyledi.

Putin, Rus Mariya Butina'nın ABD'de Tutuklandığını Duyunca Tüm İstihbarat Başkanlarını Topladı, System.String[]

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mariya Butina’nın ABD’de yüksek lisans eğitimini bitirmesinden kısa süre sonra Rusya adına ajanlık yaptığı suçlamasıyla tutuklandığını öğrenince bütün istihbarat başkanlarını topladığını söyledi.

“BÜTÜN İSTİHBARAT BAŞKANLARIMA ONUN KİM OLDUĞUNU SORDUM”

REKLAM

Rusya İnsan Hakları Konseyi üyeleri ile bir araya gelen Putin, Butina’nın Rusya adına ajanlık yaptığı iddialarıyla tutuklanmasına ilişkin konuştu. Putin “Kızcağız ABD’de tutuklu ve 15 yıl hapis cezası ile karşı karşıya, ama ne için? Başına gelenleri öğrendiğimde bütün istihbarat başkanlarıma onun kim olduğunu sordum. Bir milletvekili için çalıştığını biliyoruz.Federasyon Konseyi’ndeki birkaç kişi hariç kimse hakkında bir şey bilmiyor. Hepsi bu” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

AJANLIK İDDİASIYLA TUTUKLANMIŞTI

Kısa süre önce ABD’de yüksek lisans eğitimini bitiren 29 yaşındaki Rus vatandaşı Mariya Butina, Rusya hükümetinin çıkarlarını desteklemek amacıyla ajanlık faaliyetleri yürüttüğü iddiasıyla ‘yabancı ajan kanunu’ (FARA) kapsamında tutuklanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nde casusluk yapmakla suçlanan Rus vatandaşı Maria Butina’nın suçunu kabul ettiği belirtiliyor. Amerikan medyası Butina’nın savcılarla işbirliği yapmayı kabul ettiğini duyurdu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER