Yükselen İstanbul Gazetesi

Şenol Güneş, Sezon Sonunda Beşiktaş’tan Ayrılacak

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, düzenlediği basın toplantısında sezon sonunda takımdan ayrılacağını söyledi. 7 Mart 2019 Perşembe 14:23PlayMuteLoaded: 99.39%Remaining Time -1:31SubtitlesFullscreen Beşiktaş ve Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ümraniye Nevzat Demir tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Deneyimli teknik adam, sezon sonuna kadar takımı çalıştıracağını açıkladı. Şenol Güneş’in açıklamaları şöyle: “MAYIS’I GÖRMEMİ İSTEMEYENLER VAR” “Son günlerde yaptığımız işleri eleştirenlerin olabileceğini biliyoruz. Bu eleştirilerin boyutu […]

Şenol Güneş, Sezon Sonunda Beşiktaş’tan Ayrılacak
07 Mart 2019 - 15:23 'de eklendi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, düzenlediği basın toplantısında sezon sonunda takımdan ayrılacağını söyledi.

7 Mart 2019 Perşembe 14:23PlayMuteLoaded: 99.39%Remaining Time -1:31SubtitlesFullscreen

Beşiktaş ve Milli Takım Teknik Direktörü Şenol GüneşÜmraniye Nevzat Demir tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Deneyimli teknik adam, sezon sonuna kadar takımı çalıştıracağını açıkladı.

Şenol Güneş’in açıklamaları şöyle:

“MAYIS’I GÖRMEMİ İSTEMEYENLER VAR”

“Son günlerde yaptığımız işleri eleştirenlerin olabileceğini biliyoruz. Bu eleştirilerin boyutu insani boyutların dışına çıkmış olsa bile daha önce başımızdan geçtiği için hoşgörüyle karşılayacağımız, dersler çıkaracağımız durumları değerlendireceğim. Bazı arkadaşlar daha önce de bizi yok sayıyorlardı, şimdi de yok saymaya başladılar. Bunu görüyorum, hissediyorum. Kin ve nefret tohumları var, benim kimseye karşı böyle duygularım yok. Mayıs’ı görmemi istemeyenler var. İnşallah onlar çok Mayıs görürler. Benim yaşımdan rahatsız olanlar da var, onlara benim yaşım nasip olsun. Kin ve nefret tohumlarının ötelendiği bir hayalim var.

“BEŞİKTAŞ’A OLAN SEVGİM, YÜREĞİMDE HEP KALACAK”

Bundan 4 yıl önce Fikret Orman‘ın çağrısıyla Beşiktaş’ta göreve geldim. Bugüne kadar gelen süreçte neler yaptığımız, neler yapmadığımız sizlerinde elinde. Beşiktaş büyük bir markadır. Beni de bugüne kadar kimse yalnız bırakmadı. Beşiktaş ailedir, doğruların, ilkelerin takımıdır. Büyük Beşiktaş taraftarı beni sevdi, kucakladı. Kısa bir sürede kalsa da Beşiktaş taraftarına karşı bu duygularımda hiçbir şey değişmedi. Sevgim sonsuz. Saygım sonsuz. Ve değişmeyecek. Beşiktaş’a olan sevgim, yüreğimde hep kalacak.

“BAŞKAN GEREKİRSE İŞİME SON VERİR”

Bugüne kadar hem taraftarlara, yönetime, sizlere açık olmaya çalıştım. Gizli bir hesap içindeymişim gibi gösterilmesine üzüldüm. Ben Milli Takım ile ilgili düşüncemi siz sordunuz bana açıkladım. Beşiktaş’tan ayrılınca başka kulüp istemem dedim. Bugünkü yaşananlarla ilgili bir hayal kırıklığı yaşamıyorum. Beşiktaş’ta, yaşanması gereken bir değişim yaşanıyor. Milli Takım’la ilgili görüşlerimi zaten bir maçtan sonra kamuoyuna açıklamıştım, Başkan da biliyordu. Benim Başkan ile ne gibi bir kavgam olabilir ki. Ben onun çalışanıyım. Gerekirse işime son verir.

“BEN BURAYA AYRILMAK İÇİN GELMEDİM”

Beşiktaş’ın ekonomisi ile beklentisi arasında bir çelişki olduğu gerçektir. Bu çelişkileri düzeltmezsek her kulüpte daha büyük facialar olacaktır. Ayrılmak isteği benim önceliğim olan bir durum değildi. Ben buraya ayrılmak için gelmedim. Öyle olsa 2 yıllık sözleşme imzalamazdım. Bazen ayrılık kaçınılmaz hale geliyor. Hayat, hesapla değil nasiple yaşanıyor. Sorunlar var ama burada kimseyi suçlayamam.

“SEZON SONUNDA AYRILACAĞIM GİBİ GÖRÜNÜYOR”

Görevim bitinceye kadar başkana ya da başkasına saygısızlığım olmayacak. Ama katılmadığım arkadaşlar var. Ben burada bir hile yapayım da kalayım diye düşünmedim. Şimdi de yapmıyorum. Ayrılacağım son gün bile ilk günkü sevgimle çalışacağım. Kimse bundan şüphe etmesin. Sezon sonunda ayrılacağım gibi görünüyor. Ben hem Milli Takımda hem Beşiktaş’ta çalışmayı doğru bulmadığımı söyledim. Bir gün sonra da başkan dedi ki TFF başkanı seni arayacak, görüşeceksiniz. Sonra gittim, konuştum. O gün de sözleşmem daha hayata geçmemişti. O gün de gidebilirdim yani.

“TARAFTARI KANDIRMADIM”

Beni Fenerbahçe düşmanı olarak gösteriyorlar. Ben Fenerbahçe’ye hiç saldırmadım. Dayak yiyen bendim. Ben bugün Ersun Hoca ile görüştüm. Ali Koç’la da görüşeceğim. Çok sevdiğim, saygı duyduğum biri. Ben herkesle görüşürüm. Niyetim herkese güzel bakmak. Bu haftaki maça çıkmadan beni tehdit edenlere söylüyorum; korkmuyorum. Ölümden de korkmuyorum. Beşiktaş taraftarını ben kandırmadım. Diyorlar ki taraftarı yanıma almışım. Yönetime karşı kullanmışım. Ben kimi kullanarak buralara geldim? Kimseyi kullanmadım. Pepe dün akşam oynadı. Güzel de oynadı. Ama bulunduğunuz ortam buna uygun değilse kim olursa olsun olmaz. Pepe de Adriano da iyi futbolcu.

“YÖNETİMDEN BANA TEKLİF GELMEDİ”

Ben Yıldırım Bey’e kızgındım. Biliyorsunuz bazı şeyleri şikayet için gittim. Bana orada şaka yollu “Hocam ne zaman geliyorsun” dedi. Orada da söyledim. Ben Besiktaş’ın çalışanıyım. Mart’ta da sene sonu da gelemem. Benim düşüncem aynı dedim.Sadece benim istememle olmaz. Biliyorsunuz Mayıs’ta kongre var. Yönetimin de tavrı burada önemliydi. Biliyorsunuz kulüp “Hoca ile 3 sene uzatmak istiyoruz” dedi. Size de söyledim. Bana öyle bir teklif gelmedi.

Daha önce söylediğimden dolayı ezilmek zorunda kalıyorum ancak bu bana yapılan bir tebliğ! Ceza alır mıyım dediler, alırsın dediler. Bana yazı geldi. Futbolcular gibi bir davet aldım Milli Takım’dan! Beni rahatsız ediyor, buna takılıyorum.”

Mart ayındaki 2 maça da çıkacağım. Ama değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Bu bir görevdir. Görevimi yapacağım. Bir beklenti değildir. Milli Takım’a gitmemi isteyenler, şu an beni hain ilan etmeye çalışıyorlar. Sattı diyorlar. Ben neyi sattım?

“CUMHURBAŞKANI ARADI, BENDEN BİR GÖREV BEKLİYOR”

Şenol Güneş, Fatih Terim, Mustafa Denizli size ne yapmış? Hainlik mi yapmış? Denizli ile konuşuyorum, senin yüzünden hastalandım diyor. Sen Milli Takım’a gitmeseydin, ben giderdim diyor, stres yaptım diyor hoca. Şakalaşıyoruz. Cumhurbaşkanı beni aradı ve benden bir görev bekliyor. Benim için beklemiyor arkadaşlar ülke için bekliyor. Benden beklediği bir şey var. Benim önceden yaptığım işlerin altını çiziyor ve benden bir şeyler bekliyor. Hayallerim var, kazanma hırsıyla yaşayan bir insanım.

Kendi ülkemizin takımına hizmet için çağrılıyoruz. Bir tercih yapmıyoruz. Gitmem mi zarar verir, kalmam mı? Tam cevabını kimse veremiyor. Guti veya başka hoca geldiğinde o maç kaybetti mi ne olacak? Sonuçtan gidiyorsanız eğer. Burada özveri yapan benim ya kalmak için. Topal ördek ne demek ? ABD Başkanı mıyım ben ya? Ben Topal Ördek’im yani öyle mi? Fenerbahçe ve Kayserispor maçlarını kazansaydık, bana yöneltilen eleştiriler devam edecek miydi?

“BAŞKAN’LA BELKİ BAŞKA YERDE BULUŞACAĞIZ”

Ben gidersem bırakıp kaçmış olurum, ya Başkan Fikret Orman kırılır ve kongreye girmezse ne olacak? Kendi içimizde Beşiktaş’a zarar verenler var, bilerek yada bilmeyerek. Şu anda Beşiktaş’ın itibarını kaybetmesi için uğraşıyorlar. Hocaya, başkana saygısızlık Beşiktaş’ın itibarını kaybettirir. Yönetimden, ‘Hoca ile devam etme kararı aldık’ diye açıklama yapıldı. Bana hiçbir şey gelmedi ama. Açıklanan karar oldu ama teklif gelmedi. Onların da haklı yanları vardı, çünkü kongre yapılacak. Başkanla dün görüştüm. Zaten size de açıkladı, sezon sonuna kadar devam edeceğiz diye. Ayrıldıktan sonra da görüşeceğim. Belki başka yerde buluşacağız.

“HİÇBİR OYUNCU, TEKNİK HEYETTEN BİRİNE SAYGISIZLIK YAPAMAZ”

Beşiktaş’ın muhasebesine gittiğiniz zaman ben nasıl anlaştım, ne aldım ne almadım herkes görür. Başka konular da var. Ben bunları söyleyip kimseyi üzmek istemiyorum. Ama ben burada paradan yaralanmadan çok manevi yaralanma yaşıyorum. Ben Milli Takım ile anlaşırken gelecek sezon için plan yaptım, bu yılı dahil etmek istemedim. Ben gideceğim diye sahaya çıkacak oyuncu oynamayacak? Öyle mi? O zaman maç satıyor demektir. Hiçbir oyuncu, teknik heyetten birine saygısızlık yapamaz. Teknik heyet de yönetime saygısızlık yapamaz. Hocasına saygısızlık yapan birinin yanında kimse durmaz.

“BEŞİKTAŞ TARAFTARI BENİ SEVİYOR”

İlhan Mansız neden bugün aramızda yok? Kim karar verdi, para pul işlerini falan bırakın! İlhan Mansız bugün neden yok, kararı kim verdi, böyledir, yönetimler karar verir. Önümüzdeki sene için Beşiktaş’ta kalma hissini yaşamadım. Bu duyguyu yaşamadım. Başarısızlığı üstleniyorum. Başarısızlığın sebeplerini paylaşmak istemiyorum. Ben Beşiktaş’a işimi iyi yaparım, taraftara da beni alkışlar diye gelmedim. Ama bunları bana fazlasıyla verdiler. Beni artık çağırmasalar da o taraftar benim için gurur verici. Ama ben sokakta görüyorum, Beşiktaş taraftarı beni seviyor. Bir sıkıntım yok. Milli Takım’da 2 maç için TFF’deki mevcut kadroyla devam edeceğim. Yeni sezon için yeniden bir ekip kuracağım.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER